Bonin tartufi
TRUFFLE PRODUCTS
Bonin Tartufi offer authentic products inspired by the rich truffle-hunting tradition of Istria. From fresh truffles to gourmet delicacies, every product is carefully selected to provide exceptional flavour and a unique gastronomic experience.
PRODUCT CATEGORIES
-

Truffle Cheese 180g
7,50 €Price per 1 kg: 41,67 €Price on 02.05.2025.: 7,50 € -

Truffle Cheese 400g
19,00 €Price per 1 kg: 47,50 €Price on 02.05.2025.: 19,00 € -

Salt with White Truffle Aroma 120g
10,90 €Price per 1 kg: 90,83 €Price on 02.05.2025.: 10,90 € -

Salt with Black Truffle Aroma 120g
9,90 €Price per 1 kg: 82,50 €Price on 02.05.2025.: 9,90 € -

Dried Summer Truffle in Grinder 155g
18,50 €Price per 1 kg: 119,35 €Price on 02.05.2025.: 18,50 € -

Truffle Sauce Gift Set 3x30g
12,00 €Price on 02.05.2025.: 12,00 € -

White Truffle Sauce 80g
9,00 €Price per 1 kg: 112,50 €Price on 02.05.2025.: 9,00 € -

White Truffle Sauce 170g
12,90 €Price per 1 kg: 75,88 €Price on 02.05.2025.: 12,90 € -

White Truffle Sauce 500g
19,00 €Price per 1 kg: 38,00 €Price on 02.05.2025.: 19,00 € -

Crna tartufata 80g
8,50 €Price per 1 kg: 106,25 €Price on 02.05.2025.: 8,50 € -

Black Truffle Sauce 170g
11,90 €Price per 1 kg: 70,00 €Price on 02.05.2025.: 11,90 € -

Black Truffle Sauce 500g
17,00 €Price per 1 kg: 34,00 €Price on 02.05.2025.: 17,00 € -

Whole Black Truffle in Brine 25g
11,50 €Price on 02.05.2025.: 11,50 € -

Whole Black Truffle in Brine 50g
14,50 €Price per 1 kg: 290,00 €Price on 02.05.2025.: 14,50 € -

Black Truffle Carpaccio 45g
13,50 €Price on 02.05.2025.: 13,50 € -

Olive Oil with White Truffle Aroma 100ml
6,90 €Price per 1 l: 69,00 €Price on 02.05.2025.: 6,90 € -

Royal Sauce with White Truffle 80g
8,50 €Price per 1 kg: 106,25 €Price on 02.05.2025.: 8,50 € -

Royal Sauce with White Truffle 180g
14,00 €Price per 1 kg: 77,78 €Price on 02.05.2025.: 14,00 € -

Truffle Risotto 180g
7,50 €Price per 1 kg: 41,67 €Price on 02.05.2025.: 7,50 € -

Black Truffle Sauce GASTRO 500g
14,00 €Price per 1 kg: 28,00 €Price on 02.05.2025.: 14,00 € -

Extra Virgin Olive Oil with Dried Black Truffle 50ml
8,50 €Price per 1 l: 170,00 €Price on 02.05.2025.: 8,50 € -

Extra Virgin Olive Oil with Dried White Truffle 50ml
9,50 €Price per 1 l: 190,00 €Price on 02.05.2025.: 9,50 € -

Extra Virgin Olive Oil with White Truffle Aroma 100ml
6,90 €Price per 1 l: 69,00 €Price on 02.05.2025.: 6,90 € -

Extra Virgin Olive Oil with White Truffle Aroma 250ml
12,50 €Price per 1 l: 50,00 €Price on 02.05.2025.: 12,50 € -

Extra Virgin Olive Oil with Black Truffle Aroma 250ml
11,00 €Price per 1 l: 44,00 €Price on 02.05.2025.: 11,00 € -

Balsamic Vinegar of Modena with Truffle Flavour 100ml
9,00 €Price per 1 l: 90,00 €Price on 02.05.2025.: 9,00 € -

Honey with White Truffle 100g
8,90 €Price per 1 kg: 89,00 €Price on 02.05.2025.: 8,90 €
Explore our truffle hunting tours and learn more about Istria on the official Istria Tourist Board website.
